ECO 400

Filtr mechaniczno-biologiczny z dwiema turbinami natleniającymi do oczek wodnych i stawów ogrodowych o pojemności do 400.000 litrów.

Profesjonalny system filtracyjny trzy komorowy z turbiną natleniającą wodę.

Problem zachowania równowagi biologicznej fauny i flory w sztucznym zbiorniku wodnym stanowi istotę naszych badań od przeszło 19 lat. Oczka wodne, stawki, stawy oraz inne formy zbiorników są przedmiotem nie tylko naszej pracy. Również naszą pasją. Zaufaj naszemu doświadczeniu i skorzystaj z naszej wiedzy o wodzie i projektowaniu zbiorników wodnych. Postaw na jakość produktów i nowe technologie, które oferujemy. Tylko nasze rozwiązania zapewnią Ci efekty na najwyższym poziomie.

Jednym z naszych nowatorskich i unikatowych rozwiązań jest FILTR MECHANICZNO-BIOLOGICZNY Z DWIEMA TURBINAMI NATLENIAJĄCYMI O POJEMNOŚCI DO 400 000 LITRÓW.

To rewelacyjne rozwiązanie dla Twojego ogrodu.

Całkowite wymiary filtra:

  • Długość: 340 cm.
  • Szerokość: 127 cm.
  • Wysokość: 116 cm.
  • Wejście: 2x Ø 32 mm.
  • Wyjście: 3x Ø 75 mm.

Do tego filtra zalecamy montaż:

  • Rozdzielacze i pompy dobierane indywidalnie
  • Lampa UV 75w x 3

ZASADA DZIAŁANIA FILTRA „Eco 400”
Napowietrzona woda jest bardzo ważnym czynnikiem w całkowitym procesie oczyszczania biologicznego. Dlatego właśnie w pierwszej fazie oczyszczania, dwie pompy pobierają wodę z dna zbiornika do pierwszej komory, gdzie ulega silnemu napowietrzeniu przez dwie turbiny z równoczesnym rozdrobnieniem zanieczyszczeń.

Następny etap to oczyszczanie mechaniczne pobranej wody. Czyszczenie wody w filtrze polega na wychwyceniu większych zanieczyszczeń przez szczotki filtracyjne, a następnie przepływa ona przez dolną część komory, w której znajduje się warstwa złoża biologicznego. W tym miejscu zaczyna się proces oczyszczania biologicznego. Polega on na rozmnożeniu i zalęgnięciu bakterii w porowatych częściach złoża. To właśnie owe bakterie zadbają o to, by woda była przejrzysta, dotleniona, a ryby zdrowe.

W kolejnej fazie cyklu w drugiej komorze filtra woda poddana jest ponownie oczyszczaniu mechanicznemu i biologicznemu. Zastosowane są w tym celu gąbki filtracyjne o różnych granulacjach (liczba porów PPI) oraz złoże filtracyjne umieszczone w jej dolnej części.

Trzecia komora ma za zadanie oczyszczać tylko i wyłącznie biologicznie. Złoże filtracyjne umieszczone w jej całej części pozwala na rozwinięcie się bardzo dużej ilości bakterii, dla których pożywką są wszelkie resztki organiczne tj. odchody rybie, glony itp. Ten proces filtracji eliminuje drobnoustroje chorobotwórcze ze środowiska, zapobiega rozmnażaniu glonów tzw. kwitnięciu wody. Przywrócona zostaje równowaga biologiczna.

TURBINA NATLENIAJĄCA JEST SERCEM I PŁUCAMI FILTRA – JEST TO ROZWIĄZANIE NIESPOTYKANE W ŻADNYCH FILTRACH PRODUKOWANYCH W EUROPIE, ZA OCEANEM – W USA, KANADZIE I AUSTRALII.

Na to rozwiązanie otrzymaliśmy: PATENT UNIKATOWE ROZWIĄZANIE WZÓR PRAWNIE ZASTRZEŻONY